Novinky

Portugalsko


Historicky poprvé se campu zúčastní i výprava z Portugalska.
Bem-vindos ao Silva O’camp amigos!

Dresy 2024


Jeden za všechny, všichni za jednoho. Letos vládne žlutá a pro to všechny druhy pohlaví . Tramtadadá dovolte nám představit dresy Silva O´campu 2024!!

Dresy 2024?!


Už brzo představíme model dresu pro rok 2024. Jak bude vypadat nemůžeme zatím ani naznačit, pouze prozradíme, že letos bude model stejný jak pro kluky tak holky. V Oland sport se už na finální podobě pracuje a před zveřejněním se ladí poslední detaily. Uhádnete jakou bude mít letos barvu?

Vyprodáno!


Kvóta pro účastníky z Česka byla naplněna, gratulujeme letošním účastníkům a zároveň je nám velmi líto těch, kteří se letos na seznam nedostali. Pozor! Nic není ztraceno, pokud některá ze zahraničních skupin nepotvrdí svou předběžnou přihlášku, vyhlásíme druhé kolo přihlášek, s tím, že přednost budou mít ti náhradníci, kterým přišel přihlašovací email a nedostali se na seznam účastníků.

Účastníci z Belgie


Po prvních mezinárodních přihláškách z Izraele a Španělska, jsme obdrželi přihlášku i z Belgie.

🎵Nesem Vám noviny, poslouchejte🎶


Hlavně vy, kteří právě teď přemýšlí o vánočních dárcích. I letos jsme se totiž rozhodli, zahájit přihlášky již před Vánoci. A proto přihlášky spouštíme v pátek 15.12. 2023 v 19:00. K přihláškám do 24.12. 2023 Vám do emailu přijde i vánoční dárkový poukaz!
 
Před přihláškou doporučujeme projít bulletin č. 1

Všechny mapy z Vidnavy jsou volně ke stažení na tomto odkazu. Pokud Vám tedy nějaká mapa schází ve sbírce, můžete si ji stáhnout.

Všechny mapy z Vidnavy jsou dostupné na Liveloxu. Po zaregistrování na tento orienťácký portál, tak můžete prohlížet postupy ostatních závodníků, a přidávat svoje ze svých hodinek.

Výsledky Silva Cupu

Výsledky z E1E2 Celkové výsledky

Fotky z letošního roku jsou dostupné na ZONERAMĚ.

Sledujte nás živě

Po dobu campu budou náš hlavní informační kanál, stejně jako v minulých letech sociální sítě. Díky velmi špatnému přístupu k internetu se tak zaměříme pouze na tento druh sdílení informací. Na našem FACEBOOKU, můžete sledovat pravidelný denní report, na INSTAGRAMU pak krátké aktuální příspěvky.

Rezervace ubytování

Ubytování v chatkách je kompletně obsazeno. Byli jsme nuceni k několika technickým přesunům, ale všichni bydlí s tím s kým chtěli a to je hlavní 😎
Kompletní obsazení chatek:
https://ubytovani.silvacamp.eu/

Týmy 2023

Týmy pro letošní rok jsou zveřejněny. Mrkni v jakém jsi týmu, kdo jsou týmový parťáci a hlavně kdo bude tvůj vedoucí na tomto odkazu.

Rezervace ubytování

Rezervace ubytování bude spuštěna v pondělí v 19:30 hod. Rezervace ubytování je určena pouze pro účastníky v chatkách. Stany tuto možnost letos nemají a tak platí staré dobré pravidlo, kdo dřív přijde ten dřív…… vybírá stan. 🙂 Rezervace bude dostupná v rubrice ubytování v hlavním menu, a ačkoliv je spuštění plánované až na pondělí, už teď si můžete nastudovat pokyny k rezervaci.

Bulletin 2

Vydali jsme Bulletin 2. Najdete v něm hlavně informace o dopravě, příjezdu a odjezdu, ale i další důležité informace.

Silva O´camp má záštitu IOF

Silva O´camp je jediným táborem na světě, který získal status Mezinárodního tréninkového tábora mládeže uznaný IOF. Letošní camp se proto koná pod oficiální záštitou Mezinárodní federace orientačního běhu.

Rezervace ubytování

Jako loni, tak i letos proběhne rezervace ubytování pomocí webové stránky. Ačkoliv plánujeme rezervaci spustit až za několik dnů, už teď je načase popřemýšlet kdo kde a s kým chce na Vidnavě bydlet. ! Rezervace se týká pouze účastníků přihlášených přes rezervační systém (a ubytovaných v chatkách), zahraniční výpravy se přihlašují skrz svého hlavního vedoucího!

Klid před bouří

O víkendu jsme se vypravili na inspekci Vidnavy. Zkontrolovali jsme stav chatek, postelí i map. S klidným svědomím můžeme prohlásit, že všechno je tak jak má být 😊. Mapa nám zase o rok zestárla, ale na to jsme povolali jednoho z nejlepší českých a moravských mapařů – Zdeňka Rajnoška. Ten právě provádí revizi mapy nad Habinou, která v důsledku kůrovcové kalamity utrpěla největší změny.

Silva O´camp 23 a kola

Po dlouhém váhání jsme se letos rozhodli pro radikální novinku. A to, že na letošním campu budeme používat pouze erární kola. Tato změna přinese velkou úlevu pro rodiče, kteří dopravují děti na camp a zároveň to neošidí žádného účastníka, protože garantujeme, že každý ( kromě těch nejmenších) alespoň jednou za camp na kola vyrazí. Věříme, že novinka posune náš camp zase o krok dopředu.

DRES 2023

Dovolte nám představit design dresů pro letošní rok! Modrá pro kluky, fialová pro holky. Oland sport provedl i první zkušení tisk na látku a barvy vypadají skvěle. Zhubli jste, či lehce povyrostli? Nevadí, velikost si můžete změnit do pátku!

Program

Co Vás letos čeká a nemine? Mrkněte na program pro letošní rok!

MDŽ

Krásný Mezinárodní den žen ze srdce přejeme vám všem našim účastnicím, trenérkám i všem ostatním ženám, které se podílí na organizaci Silva O´campu!

Štastnou Chanuku!

Všem našim přátelům z Izraele přejeme hezkou Chanuku, svátek světel, který začíná dnes a končí 26. prosince.

Vyprodáno

Zájem o letošní ročník, předčil veškerá naše očekávání. Na jednu stranu jsme moc rádi, že je o camp takový zájem, na druhou stranu nás velmi mrzí, že nemůžeme přijmout všechny! Na stránkách Silva campu už visí i seznam účastníků a náhradníků. Máme v rukávu pár nápadů jak ještě malinko zvýšit kapacitu, tak nezoufejte a sledujte naše stránky pro více informací.

Přihlášky už za 4 dny!

Přihlášky na Silva O´camp otvíráme už za 4 dny!! 12.12.2022 v 20:00 začínáme a v prvním kole přijímáme 60 účastníků z Česko-Slovenska! Připomínáme velkou novinku letošního roku a to možnost zvolit si ubytování v chatkách, či ve stanu (dvě ložnice, velká předsíň, spacák, matrace).
Druhé kolo přihlášek bude otevřeno v pondělí, 2.května 2023 na základě případného neobsazení objednaných míst zahraničních účastníků.

Další várka mezinárodních přihlášek

Tentokrát od přátel z Izraele a Irska. Připomínáme, že české přihlášky startují už 12.12!

První mezinárodní přihláška, olé

První mezinárodní přihláška, po 3 letech opět vítáme Španělskou výpravu! Bienvenidos de nuevo amigos!

Přihlášky 2023

Přihláškový formulář bude letos spuštěn (stejně jako loni) 12. prosince 2023. I letos bude součástí potvrzovacího emailu vánoční dárkový poukaz, a pod stromečkem nemusí být o dárky nouze 🙂

Learnjoy Camp

Čínští orientační běžci byli jednou z prvních zahraničních výprav, která se kdy zúčastnila Silva O´campu. Rádi se do moravských lesů vraceli a naposledy se po Vidnavě proběhli v roce 2017. Táborová atmosféra a nabyté know-how inspirovaly čínské trenéry k nápadu uspořádat podobné soustředění i doma. Covidová pauza bohužel celý projekt odložila a první ročník se tak konal až letos.
Soustředění mladých orienťáků pod názvem Learnjoy camp se konalo od 18. do 25.7.2022, tedy v podobném termínu jako český Silva O´camp. Za místo konání si vybrali dějiště zimní olympiády 2022 – středisko Yanqing v hornatém předměstí Pekingu. Mladí orienťáci tak běhali především v rozlehlých parcích, dostali se ale i do lesního terénu. Účastníci kempu si vyzkoušeli noční OB nebo stále populárnější knock-out sprint. Došlo i na neobvyklé aktivity jako “komunikační” orientační běh, kdy jeden z dvojice podle mapy navigoval a druhý podle pokynů z vysílačky běžel v terénu.
Podobně jako Silva O´camp, měl i čínský Learnjoy camp na programu řadu doprovodných aktivit. Táborníci si mohli prohlédnout areál zimní olympijské vesnice včetně slavné sáňkařské dráhy přezdívané “Sněžný drak”. Kromě vzpomínek na hry na sněhu a ledu je v červencových vedrech osvěžila i jízda na kajaku.
Teoretická příprava na přednáškách se zkušenými lektory, spolu se spoustou praxe, všem výrazně zlepšila mapové dovednosti i fyzičku. A to se účastníkům více než hodilo při závěrečném závodě v mapově náročném prostoru Expo parku.
Kromě samotného výkonnostního zlepšení se i do Learnjoy campu podařilo dostat to něco navíc, co dělá orienťák tak výjimečným. Lásku k pohybu na čerstvém vzduchu, nová přátelství a nesmírnou radost z každé oražené kontroly 🙂
Silva O´camp projekt kempu v Číně podporuje od samotného začátku a i do budoucna plánuje spolupráci a výměnu zkušeností.