Novinky

Štastnou Chanuku!

Všem našim přátelům z Izraele přejeme hezkou Chanuku, svátek světel, který začíná dnes a končí 26. prosince.

Vyprodáno

Zájem o letošní ročník, předčil veškerá naše očekávání. Na jednu stranu jsme moc rádi, že je o camp takový zájem, na druhou stranu nás velmi mrzí, že nemůžeme přijmout všechny! Na stránkách Silva campu už visí i seznam účastníků a náhradníků. Máme v rukávu pár nápadů jak ještě malinko zvýšit kapacitu, tak nezoufejte a sledujte naše stránky pro více informací.

Přihlášky už za 4 dny!

Přihlášky na Silva O´camp otvíráme už za 4 dny!! 12.12.2022 v 20:00 začínáme a v prvním kole přijímáme 60 účastníků z Česko-Slovenska! Připomínáme velkou novinku letošního roku a to možnost zvolit si ubytování v chatkách, či ve stanu (dvě ložnice, velká předsíň, spacák, matrace).
Druhé kolo přihlášek bude otevřeno v pondělí, 2.května 2023 na základě případného neobsazení objednaných míst zahraničních účastníků.

Další várka mezinárodních přihlášek

Tentokrát od přátel z Izraele a Irska. Připomínáme, že české přihlášky startují už 12.12!

První mezinárodní přihláška, olé

První mezinárodní přihláška, po 3 letech opět vítáme Španělskou výpravu! Bienvenidos de nuevo amigos!

Přihlášky 2023

Přihláškový formulář bude letos spuštěn (stejně jako loni) 12. prosince 2023. I letos bude součástí potvrzovacího emailu vánoční dárkový poukaz, a pod stromečkem nemusí být o dárky nouze 🙂

Learnjoy Camp

Čínští orientační běžci byli jednou z prvních zahraničních výprav, která se kdy zúčastnila Silva O´campu. Rádi se do moravských lesů vraceli a naposledy se po Vidnavě proběhli v roce 2017. Táborová atmosféra a nabyté know-how inspirovaly čínské trenéry k nápadu uspořádat podobné soustředění i doma. Covidová pauza bohužel celý projekt odložila a první ročník se tak konal až letos.
Soustředění mladých orienťáků pod názvem Learnjoy camp se konalo od 18. do 25.7.2022, tedy v podobném termínu jako český Silva O´camp. Za místo konání si vybrali dějiště zimní olympiády 2022 – středisko Yanqing v hornatém předměstí Pekingu. Mladí orienťáci tak běhali především v rozlehlých parcích, dostali se ale i do lesního terénu. Účastníci kempu si vyzkoušeli noční OB nebo stále populárnější knock-out sprint. Došlo i na neobvyklé aktivity jako “komunikační” orientační běh, kdy jeden z dvojice podle mapy navigoval a druhý podle pokynů z vysílačky běžel v terénu.
Podobně jako Silva O´camp, měl i čínský Learnjoy camp na programu řadu doprovodných aktivit. Táborníci si mohli prohlédnout areál zimní olympijské vesnice včetně slavné sáňkařské dráhy přezdívané “Sněžný drak”. Kromě vzpomínek na hry na sněhu a ledu je v červencových vedrech osvěžila i jízda na kajaku.
Teoretická příprava na přednáškách se zkušenými lektory, spolu se spoustou praxe, všem výrazně zlepšila mapové dovednosti i fyzičku. A to se účastníkům více než hodilo při závěrečném závodě v mapově náročném prostoru Expo parku.
Kromě samotného výkonnostního zlepšení se i do Learnjoy campu podařilo dostat to něco navíc, co dělá orienťák tak výjimečným. Lásku k pohybu na čerstvém vzduchu, nová přátelství a nesmírnou radost z každé oražené kontroly 🙂
Silva O´camp projekt kempu v Číně podporuje od samotného začátku a i do budoucna plánuje spolupráci a výměnu zkušeností.